SOD TORAH
יג' אדר התשעט (22:13), פרשת
חפש את הדברים הכי מעניינים בתורה: שם המשפחה שלך, השם שלך, מקום העבודה, בת הזוג שלך
 
צור קשר: sodtorah@gmail.com
מילון ארמית פורומים לוח שנה תוכנה להגהות תפילין תרומות

אנא עזרו לנו בתרומה להחזרה בתשובה ותקבלו את התוכנה לדילוגים + תיקון לשם שלכם לפי הדילוגים למעבר לתשלום

יצירת קשר

מי אנחנו?

האתר נבנה על ידי חוזרים בתשובה שרצו לבדוק בעצמם את "צופן התורה", ולראות האם יש אמת בדבר ולא רק דרך טבלאות שמפרסמים. בצורה כזאת התברר מהר מאוד שהתופעה מוחשית ויש בה הרבה יותר מרק להכניס מילים לחיפוש ולמצוא אותם, אלא הצפנים באים לרמוז ולחדש רעיונות גם בפשט ובכל רובדי התורה וגם בחיי היום יום אמנם להלכה אין להסיק דבר מהצפנים וכן לגבי העתיד. ולכן החלטנו לפרסם לציבור הרחב ולתת לכל אחד יכולת לבחון בעצמו ולהחליט האם הצפנים אמיתיים ואנחנו בטוחים שלאחר התעסקות של מספר ימים עם החיפושים תוך כדי עיון במפרשים ותשומת לב לפסוקים החותכים את הדילוגים כל אחד יכול לדעת שהתורה נתונה מהשמים. ויש הרבה דוגמאות נפלאות ומשמחות באתר אמנם רוב הטבלאות לא נבדקו על ידי רבנים מוסמכים ובהמשך יתכן ונבדוק כמה, לכן יתכנו טעויות ואי הבנות, וכמאמר דוד ע"ה שגיאות מי יבין מנסתרות נקני, אין לנו את היכולת או את כל הידע הדרוש לתקן עולה, בחפץ רב נשמח לתיקונים למאמרים וטבלאות דרך יצירת קשר למטה.

למרות זאת, אנחנו נשתדל להביא בנתיים את המקורות לכל דבר שאנחנו אומרים מהמשנה, גמרא ראשונים ואחרונים ובכך לחזק את הטענות שעולות.

לפעמים אנחנו מוצאים דברים שלא מופיעים בחז"ל או שלפחות לא מצאנו את המקור לחידוש, ויתכן ומדובר ברמז חדש.

בכל מקרה צריך להזהר מאוד בגבול הפרשנות, שכידוע שקבלה בידי חז"ל כי דורשים את האבות לזכות בכל מקום שאפשר, וכן כך בדילוגים אם נמצא דילוג בעל צד שלילי חותך פסוקים שמדברים על האבות או ההפך אין זה כלום, מכיוון שיתכנו כל כך הרבה צירופים של דילוגים ומילים שאינם קודים כלל. ועל מנת לזהות את הקודים צריכים ניסיון רב של התעסקות עם הטבלאות.

מה מטרתנו?

עיקר מטרתנו היא לחזק אנשים באמונה באל יתברך, שדרך צפייה בטבלאות ניתן להבין בקלות ולהכניס ללב שאין אדם יכול להיות אחראי לכתיבת התורה, אם זה מבחינת ההסתברות שבהשוואה לטקסטים אחרים [חיפוש צפנים בטקסטים אחרים] לא נמצאות טבלאות צפופות כמו בתורה או בהקשר לפסוקים. ואם זה באימות של דברי חז"ל, אימות של ארועיים הסטוריים ועכשויים וכו'.

ואמנם צריך להדגיש שזה רק כמין קרש קפיצה למדרגות גבוהות באמונה אבל כדי להישאר צריך לעמול בתורה ולהתייגע בהבנת הפשט וכל הערכים הטובים וההוראות שמקנה לנו התורה שהם הם מובילים את האדם לאמונה ובטחון ודרך חיים תקינה. ובנוסף לאדם שנכנס לשיגרה באמונה טוב להיכנס ולשאוב אולי התלהבות מחידושים וצפנים כאלה.

קרדיטים, רישיונות ועוד

במהלך העבודה באתר עשינו שימוש רב בתוכנה תורת אמת. שכוללת בין היתר אפשרות לחיפוש דילוגים ועוד המון אפשרויות בטוב טעם.

אימייל

sodtorah@gmail.com

טלפון לעניינים דחופים

פורומים

למעבר לפורומים »